Холодильник повинен обов’язково міститися в чистоті, адже він — «обличчя» кухні. Крім того, в холодильнику зберігаються всі продукти, які споживаєте і ви, і ваші діти. Саме тому до чищення такого виробу варто ставитися дуже уважно, використовуючи тільки делікатні засоби для чищення, які зможуть дбайливо відмити техніку і будуть безпечні для продуктів. А наші поради допоможуть вам швидко провести всі роботи, не докладаючи зусиль.

Читайте в цій статті:

 • розморожування холодильника
 • Поради з чищення холодильника
 • Як прибрати жовті розводи?
 • Як позбутися від запаху в холодильнику?
 • Правильний догляд за технікою

Крок перший — розморожуємо холодильник

Перш, ніж ми розповімо, як і чим мити холодильник всередині, необхідно дізнатися, як правильно розморозити холодильник. Адже це перше, що вам потрібно зробити — мити не розморожений холодильник просто безглуздо, оскільки і запахи залишаться, і весь бруд ви навряд чи приберете. Та й взагалі, проводити прибирання слід як мінімум раз на рік, якщо ваша модель холодильника не має функцію «саморазморозкі».

Але розморожувати техніку також потрібно правильно. Це дозволить продовжити життя вашому холодильнику.

Інструкція:

 • Спочатку потрібно розвантажити всі продукти, які є в холодильнику. Якщо щось починає псуватися, краще відразу викинути, щоб в подальшому не було неприємного запаху. Решта продукти краще розсортувати по пакетам, зав’язати їх і відправити в холодильник. Якщо є щось швидко псується, можете покласти їжу у великій таз і обкласти замороженим м’ясом або рибою.
 • При наявності режиму розморожування його потрібно включити. В інших випадках просто висмикуємо шнур з розетки.
 • Зніміть всі полички і приберіть контейнери, які також слід помити.

Тепер можемо переходити до безпосереднього миття холодильника. Ми розповімо, як це правильно робити, щоб після ваших маніпуляцій він сяяв чистотою і пах свіжістю!

Рекомендуємо вивчити!

розморозити морозилку

Вирішили розморозити холодильник? Ми допоможемо вам у цьому, з нашою допомогою ви дізнаєтеся, як провести всі роботи, щоб не зіпсувати техніку.

У морозилці з’явився неприємний запах? Існує кілька способи боротьби з ними — тут ви знайдете всі секрети позбавлення від «амбре».

Як мити холодильник — поетапне керівництво

Перше, з чим потрібно визначитися — оптимальні терміни миття. В ідеалі, профілактичну прибирання можна проводити раз на місяць. В такому випадку вам не доведеться витрачати цілий день, намагаючись відтерти сліди присохлого соку і крихт зі стінок, використовуючи найрізноманітніші засоби, та й неприємного запаху в такому випадку можна уникнути. Правда, прибирати крихти і подтекшіе напої намагайтеся кожен день.

Отже, ви вже розморозили холодильник, дістали всі полички. Пора приготувати відповідний розчин, який дозволить вам прибрати і запах, і різні забруднення. Наприклад, щоб сильно не заморочуватися з маленькими скриньками і контейнерами, просто покладіть їх у таз або ванну і залийте концентрованим мильним розчином. При цьому краще брати натерте господарське мило, які повністю прибере неприємні запахи. А тепер перейдемо до того, як правильно мити холодильник всередині.

як мити холодильник всерединіУ господинь є кілька шляхів для виконання цієї роботи. Перший — використання різноманітної побутової хімії, призначеної спеціально для миття «нутрощів» холодильника. Другий варіант — застосування засобів, які обов’язково знайдуться під рукою у старанних господинь. Кожен з варіантів має свої нюанси. Так, наприклад, побутова хімія досить швидко справляється з різними забрудненнями, проте не завжди може забезпечити повне позбавлення від неприємного «амбре».

Більш того, деякі засоби, навпаки, залишають після себе їдкий «хімічний» запах, позбутися від якого ще складніше.

Цього не станеться, якщо застосовувати розчин з харчової соди. Потрібно просто змішати в літрі теплої води 2 ложки засобу, змочити в розчині м’яку ганчірочку і протерти їй все поверхні. Після цього стінки протираються чистою вологою ганчіркою, а наостанок насухо витираються.

Останній етап — протирання холодильника зовні. Тут ми будемо прибирати інший тип забруднень — жирні бризки від їжі, сліди пальців, пил. Найкраще акуратно протерти поверхню холодильника губкою, змоченою в мильному розчині. Головне, якісно змити розчин, щоб не залишилося розлучень. Не забудьте почистити задню стінку, де скупчується найбільше пилу. Для цього можна скористатися щіточкою на довгій ручці, за допомогою якої зручно прибирати пил і павутину.

Як прибрати жовтизну в холодильнику?

Якщо ви будете рідко чистити холодильник, це загрожує появою некрасивих і, головне, жирних забруднень у вигляді жовтих плям. Але ми розповімо, чим відмити холодильник всередині так, щоб він знову сяяв білизною. Перша порада — мийте полички і стінки вироби частіше, адже поверхня жовтіє тільки після того, як їжа і напої в’їлися в матеріал. Кращий вихід вирішити цю проблему і не допускати її — мити частіше. Але що робити, якщо жовті розводи все одно з’явилися?

Найкраще з цим справляється суміш із зубної пасти (бажано білого кольору) і нашатирного спирту.

Порада: застосовувати порошки або засоби, у складі яких є абразивні частинки, не слід — це може привести до появи подряпин.

Набагато легше виводяться жовті розводи із зовнішнього боку — тут дозволяється використання будь-яких миючих засобів, в складі яких немає кислоти. Також можна застосовувати спирт або ацетон. Оскільки більша частина виробів в холодильнику зроблена з пластмаси, уникайте застосування відбілювачів, які просто «з’їдять» матеріал.

Ефективне позбавлення від неприємного запаху

Ми розповіли вам, як помити холодильник, а тепер прийшов час поговорити про видалення неприємних запахів, які так чи інакше з’являються в місці зберігання їжі. Тут все залежить від наявності у вас вільного часу і коштів. Наприклад, деякі купують спеціальні дезодоруючі засоби, а інші господині користуються народними методами проти «аромату». Давайте розглянемо такі методи більш докладно, адже перевага їх використання — доступність, простота і ефективність.

Способи ліквідації запаху:

 • Оцтовий розчин (вода з оцтом в рівних пропорціях). Просто протріть стінки вироби розчином, після чого запах піде. Також можна покласти на кожну поличку по шматочку ватки, змочивши його в розчині хоча б на годину або два.
 • Розкладені скоринки чорного хліба відмінно вбирають в себе неприємні аромати.
 • Активоване вугілля — ще одне відоме засіб проти «амбре».
 • Підійде і суміш горілки з лимонним соком в пропорції 10: 1.

Важлива інформація господаркам!

запах в холодильнику

Неприємний запах з холодильника не дає вам жити? Нічого страшного, ми знаємо, як видалити його максимально швидко.

Запах в мікрохвильовій печі явище досить часте. Але і цю проблему можна вирішити, і ми зібрали для вас найефективніші засоби для видалення «аромату» і чищення техніки.

Секрети по догляду за холодильником

Ми розповіли, як і чим помити холодильник всередині. Але, погодьтеся, не завжди хочеться витрачати масу часу на прибирання, адже у вас обов’язково знайдуться і інші справи, які потрібно переробити. Дотримуючись наші поради, вам не доведеться проводити за чищенням цілий день.

Поради:

 • як помити холодильникщодня відправляйте в смітник псуються продукти;
 • раз в 10 днів прочищати всі полички, прибираючи крихти від їжі і краплі пролитих напоїв;
 • їжу слід зберігати або в пакетах, або в контейнерах;
 • поставте на поличку роздруковану упаковку з харчовою содою, що позбавить вас від неприємного запаху;
 • овочі варто зберігати в пакетах;
 • витирайте все патьоки відразу ж після їх появи.

Ну ось, тепер ви знаєте, в якій послідовності варто чистити холодильник, щоб прибрати не тільки плями їжі з жовтизною, але і неприємний запах. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам швидко провести всі роботи. Чи використовуєте для чищення інші засоби? Обов’язково розкажіть про це нашим читачкам!