Найприємніше вранці — бадьорить чашка дивовижно смачної кави, тим більше якщо у вас є відмінна кавоварка. Але що робити, якщо звичний смак кави змінився? І чому це відбувається? Швидше за все, проблема в тому, що стінки приладу вкрилися накипом.

На жаль, це може привести до поломки кавоварки. Щоб цього не сталося, потрібно знати, як почистити кавоварку від накипу своїми руками максимально швидко.

Зміст статті:

  • Чому необхідно чистити кавоварку?
  • Регулярний догляд — прибираємо плями від кави
  • Як очистити кавоварку від накипу — варіанти
  • Функція автоочищення — як це працює?
  • Промиваємо корпус, лоток для крапель і капучинатор

Чому необхідно чистити кавоварку?

Чим чистити кавоварку від накипуБудь-яка господиня, яку б побутову техніку вона не обрала, мріє, щоб вона прослужила дуже довго, якісно виконуючи свої функціональні обов’язки. Але для цього повинен бути забезпечений грамотний догляд за кавоваркою, внутрішня частина якої згодом при постійній роботі покриється накипом.

Навіть якщо ви будете ретельно підбирати воду для приготування смачного напою, наліт все одно буде утворюватися з часом, огортаючи всі нутрощі обладнання.

В результаті збільшується витрата електроенергії, підвищується час приготування улюбленого напою, і це може привести до поломки. Таким чином, вам потрібно знати, як і чим чистити кавоварку від накипу не тільки за допомогою спеціальних засобів, а й підручними матеріалами.

Регулярний догляд — прибираємо плями від кави

Очистити кавоварку від накипуВ цьому випадку вам потрібно чистити тільки ті елементи апарату, які контактують з кавою. Найкраще скористатися спеціальною таблеткою — кладете її в відсік для кави та натисніть «старт». Через 15 хвилин промийте кавоварку — всередині не повинно залишитися ні сліду.

Якщо все ж якісь забруднення залишилися, проведіть процедуру ще раз. Ви дізналися, як промити кавоварку, а значить, настав час боротьби з накипом. Приступимо!

Як очистити кавоварку від накипу — варіанти

Якщо вас цікавить, як чистити кавоварку таблетками, то тут секретів немає. Потрібно просто підібрати підходяще декальцінуючі засіб і уважно прочитати інструкцію до нього, в якій потрібно уважно прочитати, як і з чим заважати. Немає часу бігати по магазинах у пошуках відповідного кошти? Вам допоможе звичайна лимонна кислота! Для цього заливаємо в апарат літр води і додаємо туди близько 30-40 г засобу. Після цього включаємо апарат!

Важливо: заздалегідь подивіться, чи не всипали ви в кавоварку кави за звичкою, інакше чистка не закінчиться нічим хорошим.

Після цього потрібно очистити гідросистему: включаємо прилад, заливаємо в ємність 150 мл води і вимикаємо прилад, додавши, що чистить. Ці дії потрібно повторити як мінімум 3-4 рази. Після цього промиваємо бункер і запускаємо програму приготування кави. Якщо у вас проста модель кавомашини, цей крок пропускаємо. Природно, приготований в період чистки «напій» ні в якому разі вживати не можна.

Функція автоочищення — як це працює?

Чим чистити кавоварку від накипу лимонною кислотоюДеякі кавомашини оснащені системою автоочищення, причому у кожної моделі свої настройки для проведення робіт. Саме тому потрібно спочатку уважно прочитати інструкцію. Але що робити, якщо інструкція втрачена? Скористайтеся нашими порадами. Спочатку витрушуємо залишки кави, після цього наливаємо в кавоварку воду і додаємо будь-який препарат від накипу або лимонну кислоту. Натисніть на кнопку запуску функції самоочищення і придивляйтеся до змін індикаторів пристрої.

Буквально через десять хвилин під носик кавомашини поставте невелику тару для відводу пара, носик не забудьте повернути вправо. Після цього обов’язково потрібно очистити лоток для крапель, залити воду ще раз і підставити ємність. Щоб очистити апарат зсередини, клапан подачі пари повертаємо вліво. Дочекайтеся відключення всіх індикаторів апарату — це говорить про те, що система була благополучно очищена від накипу.

Промиваємо корпус, лоток для крапель і капучинатор

Не забувайте, що потрібно також помити лоток і контейнер — просто сполосніть їх вод водою. Корпус апарату очистіть від пилу і різних крапель м’якою вологою губкою. Для промивки капучинатора потрібно використовувати такий метод: помістіть трубку забору води в лоток і включіть подачу пари. Після того як почала текти чиста рідина, протріть капучинатор рушником.

Не забувайте, що чистити кавоварку бажано регулярно, це дозволить уникнути зіпсованого запаху кави і поломки обладнання. А для надійності очистіть воду, можливо, це збільшити термін служби апарату без видалення накипу.