Рекламу «Калгону» — чудодійного засобу, здатного продовжити життя пральної машинки мало не до нескінченності — хоч раз бачив кожен. А багато господинь абсолютно впевнені, що його слід використовувати якомога частіше, і старанно дотримуються цієї впевненості. Але так чи насправді потрібен «Калгон» для пральних машин? Відгуки споживачів і майстрів по ремонту побутової техніки допоможуть нам розібратися в цьому питанні.

зміст:

  • Що таке «Калгон» і як ним користуватися
  • Чи дійсно засіб видаляє накип?
  • Чому шкідлива накип на Тене машинки
  • Чим можна замінити «Калгон»?

Що являє собою «Калгон» і як ним користуватися?

Рекламодавці та виробники описують «Калгон» як ефективний засіб для підтримки в порядку пральної машини. Основним його властивістю заявляється захист нагрівача машинки від освіти накипу. В якості додаткових переваг наводяться:

  • підтримання чистоти всередині барабана;
  • видалення неприємного «сирого» запаху з барабана;
  • пом’якшення води;
  • скорочення витрат коштів для прання.

Як мінімум по одному з перерахованих пунктів споживачами був відзначений обіцяний ефект.

Тетяна, Павлодар:

Користуюся пральною машиною близько п’яти років. Пару місяців назад в барабані з’явився якийсь затхлий запах, немов цвіль. Неприємно, хоча машинку протираю зсередини після кожного використання, і дверцята тримаю завжди відчиненими. Пробувала боротися різними засобами, марно, тільки інтенсивність запаху трохи зменшилася. Засипала в барабан «Калгон», поставила найвищу температуру води і запустила машинку без білизни. Запах зник, навіть натяку не залишилося!

Робимо висновок — з запахами і очищенням барабана машинки від бруду засіб справляється. Важливо тільки запам’ятати, куди засипати «Калгон» в пральній машині на такий випадок. При використанні під час прання, інструкція радить насипати засіб у відсік для прального порошку. Але для генерального прибирання пральки, як випливає з відкликання, краще засипати «Калгон» прямо в барабан.

Порада! Зручніше використовувати продукт в порошковому варіанті, ніж «Калгон» в таблетках і рідкому вигляді.

Чи допомагає «Калгон» проти накипу?

накип в пральній машиніОсновне заявлене властивість диво-порошку — це видалення накипу з Тена пральної машинки. Найбільш вражаючий кадр рекламного ролика «Калгону» — коли майстер дістає з розібраної пральки нагрівач, більше нагадує кораловий риф. Невже і в житті нутрощі вашої пральної машинки виглядають так само? І наскільки взагалі небезпечна накип для нагрівальних приладів? Давайте розберемося.

Якщо у вас є електричний чайник, ви напевно помічали вапняний наліт, що скупчується на його спіралі. Процес утворення накипу на ТЕНах машинки і чайника відбувається однаково. А тепер порівняйте частоту і умови використання цих приладів. Щоб на спіралі пральки накопичилося стільки ж нальоту, скільки на нагрівачі чайника, вам потрібно прати по кілька разів на день, підтримуючи температуру води на рівні 80 градусів. Відповідно, освіта вапняної кірки такої товщини, як лякають нас в рекламі, просто неможливо. Хоча, як помічено споживачами, різні добавки для прання можуть посприяти цьому процесу.

Віталій, Нижній Новгород:

Повірив рекламі, купив Калгон для пральних машин. Перед тим, як користуватися, вирішив оцінити стан нагрівального елементу в машинці. Гарантія скінчилася, можна і розкрутити. Відкрив, побачив невеликий наліт, не як в ролику, звичайно, але був. Скрутив все назад, рік користувався засобом, строго по інструкції сипав. Потім заглянув в машинку, і що побачив? Накипу на Тене стало більше! Здається, це засіб разом з солями з води на ньому осідає. Ну і для чого воно тоді?

Припущення, висунуте автором наведеного вище відкликання, здається досить логічним. Але можливе посилення утворення накипу стало наслідком поєднання «Калгону» і певної марки порошку для прання, або свою роль зіграло якість води в регіоні автора. У будь-якому випадку, без додаткової перевірки робити поспішних висновків не варто.

вивести жуків довгоносиківЧитайте: якими засобами можна вивести жуків довгоносиків з квартири.

Якщо у вас є кішка, рекомендуємо дізнатися, як позбавитися від запаху котячої сечі в квартирі.

Навіщо взагалі видаляти накип з машинки?

Перш ніж вставати на боротьбу з накипом в нагрівальному елементі пральної машини, подумайте, чи варто взагалі це робити. Вапняний наліт, будучи досить пористим матеріалом, має непогані теплоізоляційні властивості. У великій кількості він, безумовно, шкідливий для спіралі. Але легкий шар накипу, навпаки, приносить користь нагрівального приладу. В першу чергу, він нівелює різкі перепади температури, що виникають в момент зливу з машинки води, тим самим захищаючи спіраль від перегріву. По-друге, накип забиває мікротріщини на Тене, запобігаючи потрапляння в них води, а значить, знижуючи ризик короткого замикання. Природно, товстого вапняного шару краще не допускати, але і прагнути до повної його відсутності не варто.

Михайло, Краснодар:

Електрочайником ж все користуються, так? Знають, що на гарячу спіраль не можна лити холодну воду — трісне, нехай і не відразу. І залишати порожній чайник з гарячою спіраллю теж не можна. А з машинкою так можна чомусь. Ясно, поки спіраль в ній нова, вона таке звернення витримує. А потім? «Калгон» знімає наліт з спіралі, і це збільшує вплив на неї перепадів температури, тріщинки розширюються, в результаті, машинка ламається. Раз на рік використовую, щоб основну масу накипу зняти, частіше не ризикну, і нікому не раджу.

Оцінивши наведені вище відгуки і додавши до них думка майстрів по ремонту побутової техніки, які стверджують, що будь-яка пралка, незалежно від догляду, розрахована максимум на 7 років служби, можна прийти до наступного висновку. Використовувати кошти від накипу, безумовно, варто, особливо якщо вода в вашому регіоні багата вапняними добавками і металами. Але робити це слід не при кожному пранні, а як максимум раз в 6 місяців. І, до речі, зовсім не обов’язково купувати для цього дорогий «Калгон», є маса більш доступних народних і промислових засобів. Далі ми розповімо, чим можна замінити «Калгон».

пляма від тонального кремуДізнайтеся, ніж відіпрати з одягу пляма від тонального крему.

Рекомендуємо дізнатися, як помити килим міні-мийкою Керхер в домашніх умовах і правильно його висушити.

Читайте поради по виведенню плям бітуму з одягу.

Чим замінити «Калгон» для пральної машини

аналоги КалгонуЩоб зрозуміти, які кошти можна використовувати для видалення накипу, крім «Калгону», досить оцінити його склад. У диво-засіб, як виявилося, входить простий пральний порошок з додаванням полімамінокарбонових кислот, що перетворюють містяться у воді метали в розчинні сполуки, і звичайна кальцинована сода. Причому, остання виступає діючою речовиною, а порошок йде просто для обсягу.

Щоб прибрати надлишок накипу з Тена пральної машини, насипте жменю кальцинованої соди прямо в барабан і запустіть програму швидкого прання. Аналогічним чином можна використовувати лимонну кислоту — двох пакетиків цілком вистачить для якісного очищення. Тільки в цьому випадку вибирайте найдовший і гарячий режим прання.

Порада! Для пом’якшення води додайте до звичного порошку ложку звичайної соди. Хоча більшість сучасних СМС вже містять добавки, що пом’якшують жорстку воду.

Серед засобів промислового виробництва теж знайдеться, чим замінити «Калгон» для пральної машини. Так, хороші відгуки зібрав звичайний «Антинакипин». На його користь говорить не тільки висока ефективність, але і досить низька ціна (близько 30 рублів, проти 300 за пачку «Калгону»).

Світлана, Санкт-Петербург:

Майстер, який приходив лагодити машинку, порадив не перейматися з коштами від накипу. Для очищення води рекомендував поставити на вхід фільтр з сольовими кульками. А для підтримки спіралі просто пару раз на рік проганяти в барабані лимонку. Вона ще й гумку навколо кришки добре очищає, до речі. Прямую рекомендації вже років п’ять, пралка оре, як новенька.