Відомо, що перші срібні вироби з’явилися в стародавньому Єгипті. Про магічні властивості цього металу швидко чорніти, втрачати свій блиск і колір написано безліч легенд. На щастя, багато легенд вже мають наукове обгрунтування, але проблема додання спочатку красивого зовнішнього вигляду сріблу актуальна і в наші дні. Зараз в ювелірних магазинах продається безліч засобів для чищення препаратів, але бажання провести процедуру чищення дому та заощадити залишається завжди. Існує багато різних методів очищення. Давайте розберемося, як чистити срібло перекисом водню.

зміст:

 • рекомендації перед чищенням;
 • чистка перекисом водню;
 • безпеку методу;
 • чистка перекисом водню і содою;
 • поради щодо зберігання та носіння срібних виробів.

Рекомендації перед чищенням

Тим, хто хоче зайнятися чисткою вперше, будуть дуже корисні такі поради:

Переконайтеся в якості срібного предмета. Найчастіше використовуються сплави або тільки сріблення.

Перед початком будь-якого очищення потрібно знежирити срібний предмет. Попросту кажучи, замочіть його в мильній теплій воді. Можна приготувати розчин з рідкого миючого засобу для посуду або звичайного шампуню. Така процедура дозволить позбутися від важкодоступних забруднень в нерівних місцях прикрас (обрамлення каменів або ажурні візерунки).

Не слід використовувати при чищенні сухі порошки та металеві щітки. На гладкій поверхні срібла залишаються подряпини. Застосовуйте м’які щітки, губки або м’які бавовняні серветки.

Також не потрібно очищати будинку прикраси з дорогоцінними каменями (бурштин, перли, корал), заливати окропом і кип’ятити! Це призведе до втрати цінності улюбленого прикраси. Камені можуть помутніти, відклеїтися або лопнути. Найкраще звернутися за допомогою в ювелірну майстерню і довіритися професіоналам.

Чистка перекисом водню

безпеку чистки перекисомОсобливе місце в домашніх умовах через доступність і прийнятної ціни займає очищення перекисом водню. Однак, до цього методу чистки поставтеся з особливою обережністю!

Зараз у продажу є срібні вироби різної проби. Що ж вона означає? Наприклад, поширена 925 проба означає, що самого срібла у виробі міститься 92,5%, а ось домішки становлять 7,5%. Чим вище проба, тим менше домішок у виробі. Саме в домішки містяться метали, які не тільки збільшують міцність сплаву вироби. Крім міцності, вони можуть вступити в реакцію з перекисом водню, тим самим викликати незворотний процес. В результаті проведеної «чистки» ланцюжка зі срібла перекисом водню в домашніх умовах можна отримати не тільки окислення на ювелірному виробі, але і додатковий витрата коштів з зіпсованим настроєм. Такі плями і утворився наліт згодом буде складно прибрати навіть у ювелірів.

прочистити труби содою і оцтомРекомендуємо дізнатися, як прочистити труби содою і оцтом.

Читайте: як зняти наклейку з різних поверхонь, щоб не залишалося липких слідів.

Безпека методу

Виникає питання: чи можна чистити срібло перекисом водню. Якщо ви впевнені у відсутності шкідливих окислювальних домішок, цей метод чищення добре впорається з поставленим завданням. Отже, що ж необхідно зробити? Перше — це знежирити очищається предмет. Після знежирення помістити його на 2-3 хвилини в розчин теплої води і 3% перекису водню. Витримавши час, вийняти і промити під проточною водою, витерти м’якою тканинною серветкою.

Чистка перекисом і содою

Не менш популярною вважається чистка срібла в домашніх умовах перекисом водню і содою. Існує кілька методів:

1 метод

чистка кільцяЗмішати ложку соди з перекисом водню до стану густої сметани. Нанести невелику кількість розчину на м’яку тканину і добре протерти виріб. Не потрібно забувати про те, що металеві щітки при цьому не використовуються! Після отримання бажаного результату очищення промити під проточною водою і витерти насухо м’якою тканиною.

Цей спосіб очищення підходить як для столових приладів, так і для ювелірних прикрас з благородними камінням.

2 метод

Так званий бабусин метод очищення підходить для видалення бруду в важкодоступних ділянках срібла з рельєфною поверхнею. Перекисом водню розлучається до густої консистенції соду і сіль, взятих в рівних пропорціях. Отримана суміш наноситься на очищуване виріб і залишається на 10-15 хвилин. Через зазначений час протирається м’якою тканиною, промивається і висушується.

Оскільки очищення перекисом і содою вважається небезпечним заняттям, можна використовувати тільки соду. Ось кілька прикладів.

як швидко скласти футболкуРекомендуємо дізнатися, як швидко скласти футболку.

Читайте: як прати білу тканинну взуття.

Радимо дізнатися про метод складання речей Марі Кондо.

На дно будь-якого металевого або скляного посуду слід покласти шматочок харчової алюмінієвої фольги. Фольга запобігає процес окислення срібла з металевим посудом. Зверху помістити очищається предмет і рясно засипати його содою, потім залити окропом, почекати 5-10 хв, акуратно вийняти, промити і добре висушити. Не потрібно забувати: вироби з каменями не заливаються окропом і не кип’ятимо.

чистка содою

Другий приклад очищення: в металевому посуді розчиняються 3 столові ложки соди з 300-500 г води. Розчин доводиться до кипіння і в нього опускається невеликий шматочок фольги і очищаються предмети на 5-10 хвилин. Після цього ємність з вогню знімається. Для повного очищення можна витримати срібло в рідини ще хвилин 5, добре промити під проточною водою і висушити. Якщо бажаний результат не досягнутий, слід повторити очищення ще раз, попередньо додавши в очищуючий розчин 30-50 грам шампуню, рідкого мила або рідини для посуду.

Поради по зберіганню і носінні срібних виробів

Срібні вироби та прикраси довше залишаться сяючими, час на чистку значно скоротитися, якщо їх господарі візьмуть на замітку кілька простих порад:

 • Зберігати срібні предмети потрібно в сухих місцях окремо від інших металів.
 • Необхідно не допускати попадання на них прямого сонячного світла.
 • Не використовувати для зберігання упаковки (картон, віскозний шовк), що містять сірку (сірка провокує потемніння срібла).
 • Під час прибирання та миття посуду, а також перед прийняттям водних процедур і перед фарбуванням волосся потрібно обов’язково знімати прикраси.
 • При необхідності прибрати виріб на тривале зберігання слід щільно упакувати його в фольгу.
 • При використанні даних рекомендацій чистка улюблених прикрас в домашніх умовах не завдасть клопоту.