Чиста вода нічим не повинна пахнути — це правило і санітарна норма, яка не слід нехтувати. Інакше можна поплатитися своїм здоров’ям. Ви купили новий чайник і помітили, що після кип’ятіння вода якось дивно пахне і віддає неприємним присмаком?

Кращий вихід в цьому випадку — здати чайник назад в магазин. Але що робити, якщо покупку не хочеться відносити назад? Ми розповімо, як прибрати запах з чайника своїми руками.

Зміст статті:

  • Чайник пахне пластиком — чому?
  • Запах пластмаси в чайнику — як з ним боротися?
  • Якщо чайник пахне пластмасою — поради юриста

Чайник пахне пластиком — чому?

Чайник пахне пластикомНовий чайник пахне пластмасою? Не потрібно відразу ж бігти в магазин, щоб повернути техніку. Можливо, запах з’явився внаслідок того, що виробники занадто щільно загорнули його в упаковку ще на заводі. Таким чином, перша причина появи «аромату» — чисто технологічна. Рішення в даному випадку просте — дайте обладнанню трохи провітритися на кухні. Для цього відкрийте кришку і залиште в такому положенні на пару днів. Якщо вдалося прибрати «аромат», можна сміливо користуватися чайником.

Набагато гірше, якщо запах з’явився через те, що виробники використовували неякісний пластик при виготовленні техніки. Якісна і надійна пластмаса, використовувана в харчових цілях, не повинна нічим пахнути. Багато виробників, бажаючи заощадити, використовують погану пластмасу, додаючи в нього масу барвників та інших речовин, щоб домогтися привабливості вироби.

Важливо: подібні добавки при підвищених температурах розчиняються у воді, надаючи аромат пластика і роблячи рідина наповненою різними хімічними сполуками. Природно, що подібним обладнанням для нагрівання води користуватися не можна ні в якому разі.

Якщо у вас не вийде його обміняти, то сміливо викидайте — так краще для вашого здоров’я.

Також варто принюхуватися і до запаху, який виходить від давно використовуваної техніки. Якщо він з’явився, відразу ж вирушайте за новим. Швидше за все, структура пластика почала потихеньку руйнуватися — продукти розкладання матеріалу ви будете вживати разом з улюбленими напоями.

Запах пластмаси в чайнику — як з ним боротися?

Все ж вирішили поборотися з неприємним запахом, який виходить від вироби? В цьому випадку є кілька способів, які допоможуть вам в цьому.

Рекомендації з видалення запаху:

  • Запах пластмаси в чайнику Якщо вода пахне пластмасою, спробуй ті скористатися лимоном. Для проведення заходів нам знадобиться близько 3 великих фруктів, які потрібно порізати НЕ невеликі шматочки — опускаємо в чайник і заливаємо до верхньої позначки. Воду з лимоном кип’ятимо, залишаємо на ніч, а вранці ще раз кип’ятимо, після чого якісно прополіскують ємність. Якщо проблема не в неякісній пластмасі, то запах, швидше за все, піде. Якщо з першого разу запах видалити не вдалося, повторіть процедуру ще раз. У разі, коли ви провели обробку три рази, а неприємний аромат не пішов, доведеться викидати виріб.
  • Якщо немає лимонів, замініть фрукти декількома пакетиками лимонної кислоти — ефект практично однаковий. До слова, лимонна кислота дозволить видалити накип з чайника, як і лимони — дуже дієвий і недорогий метод. До слова, аналогічний ефект дає і звичайний оцет, які перед примиренням потрібно розвести з водою.
  • Візьміть харчову соду (100 г засобу на 2 л води) і прокип’ятіть в ємності для води, після чого залиште на пару годин, щоб рідина охолола. Отриманим розчином протріть виріб зсередини.
  • Досить незвичайний метод того, як прибрати запах з чайника — скористатися лавровим листом. Опустіть вміст одного середнього пакета

Якщо чайник пахне пластмасою — поради юриста

Якщо чайник пахне пластмасоюНерідко у багатьох споживачів, які купили неякісний товар, виникає питання — чи можна його повернути назад? Адже досить часто в магазинах ми стикаємося з хамством продавців, які ні в яку не хочуть приймати зіпсований товар назад. Як зазначають юристи, при придбанні низькоякісної техніки ви можете повернути її назад в магазин протягом двох років або обміняти на нове обладнання. Для цього вам потрібно написати заяву, екземпляр якого можна взяти в будь-якому магазині.

Таким чином, якщо ваш чайник раптово запах неприємно, ви можете спокійно його повернути і отримати назад свої гроші. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам у цьому.