Боротьба з гризунами на садовій ділянці — важливий захід, що дозволяє запобігти псуванню врожаю. Опинившись на присадибної території, шкідники пошкоджують дерева, чагарники, а також знищують різні садово-городні культури. Які методи дозволять позбутися від непроханих гостей і виключити ймовірність їх повторного появи на дачній ділянці?

зміст:

 • види гризунів
 • Боротьба з гризунами за допомогою приманок
 • ультразвукові відлякувачі
 • Як позбутися від шкідників хімічними методами?
 • заходи профілактики

Види шкідників і боротьба з ними

На присадибної території можуть з’явитися різні типи гризунів. Один з найпоширеніших видів — це польові миші. Дрібні ссавці атакують ділянки протягом цілого року. Вони пошкоджують зернові посіви, харчуються корінням різних городніх культур і ушкоджують молоді дерева. Щури — найбільш небезпечні шкідники, які не тільки знищують урожай, але і легко пробираються в будинок, де з’їдають продуктові запаси і псують майно.

Землерийки зовні нагадують польових мишей, але мають більш видовжену мордочку. У пошуках їжі ссавці риють підземні ходи, пошкоджуючи кореневу систему рослин. Зайцев досить рідко можна зустріти на присадибній ділянці, однак з’явившись на ньому, вони починають гризти кору декоративних і плодових дерев, що може привести до їх повного знищення.

Боротьба з дрібними гризунами на дачі за допомогою приманок

дрібний гризунЯк позбутися від гризунів на дачній ділянці за допомогою спеціальних пасток і приманок? Існує 2 основних види отрути: харчова і рідка. Для її приготування може використовуватися отрута миттєвого або хронічного дії. У другому випадку загибель звірів настає після того, як в їх організмі накопичиться певна кількість токсичних компонентів. В якості приманок виступають різні продукти, улюблені гризунами:

 • відварені овочі;
 • каші;
 • булки;
 • суміш на основі зерна, борошна і води.

Розміщувати отруту рекомендується в зонах проживання комах: в норах або безпосередньо на присадибної території. Яд миттєвої дії слід використовувати один раз, а приманку з отрутою хронічної дії потрібно розкладати три дні поспіль. Через тиждень потрібно перевірити дію приманок, і при необхідності повторити процедуру.

Важливо! Отруйні речовини становлять небезпеку не тільки для шкідників, але і для інших тварин, тому користуватися ними потрібно дуже обережно.

Хорошим ефектом володіє клей проти щурів мишей та інших гризунів. Однак він призначений для використання всередині сухих і відносно чистих приміщень. Такі приманки є липкі склади, які наносяться на тканину або картон, а потім розташовуються в тих зонах, де були помічені шкідники. Для того щоб залучити гризунів, в пастку поміщається будь-яка приманка: печиво, м’ясо, шматочки риби або хліб.

зволожувач для повітря Занадто сухе повітря в квартирі може помітно погіршити стан здоров’я домочадців. Дізнайтеся, як вибрати зволожувач для повітря.

Швидкі та ефективні методи позбавлення від бліх в будинку ви можете дізнатися тут.

відлякувачі

Як боротися з гризунами на дачній ділянці за допомогою відлякувачів? Цей спосіб вважається одним з найбільш гуманних. Ультразвукові прилади не завдають шкоди тваринам, а тільки відлякують їх. Шкідники мають чуйний слух, вони вловлюють ультразвукові сигнали і в паніці залишають дачну ділянку. Відлякувачі класифікуються на кілька видів:

 • механічні;
 • електронні;
 • комбіновані.

Механічні відлякувачі зазвичай виготовляються у вигляді пластикових вертушок. Принцип їх дії заснований на коливаннях, які здійснюються за рахунок вітру. Ці пристосування ефективні переважно при боротьбі з кротами і землерийки, які намагаються переселитися в ті зони, де немає вібрацій.

Боротьба з гризунами на дачі може здійснюватися і за допомогою електронних пристроїв. Дія таких приладів засноване на ультразвукових коливаннях, які постійно змінюють свою частоту, щоб шкідники не звикати до звуків. Електронні прилади працюють за допомогою батарейок в автоматичному режимі, радіус їх дії становить до 20 метрів. У разі цілодобової роботи такого пристрою, бажаного ефекту можна досягти в термін до 4 тижнів.

відлякувачі для гризунівДо переваг відлякувачів можна віднести їх безпеку, як з біологічної, так і з медичної точки зору. Як позбутися від гризунів в квартирі за допомогою подібних пристроїв? Ультразвукові апарати ніяк не позначаються на роботі інших електронних приладів, тому при необхідності можуть використовуватися всередині приміщень.

Слід враховувати, що на великій площі може знадобитися установка декількох відлякувачів. Перед застосуванням апарату необхідно ознайомитися з інструкцією по його експлуатації. Крім того, для досягнення бажаного результату, важливо правильно вибрати місце для його установки. Ефект від дії приладу стане помітний через кілька тижнів, в тому випадку, якщо він буде працювати цілодобово.

Як позбутися від гризунів на дачній ділянці хімічними методами?

У крайніх випадках для боротьби з гризунами можна використовувати хімічні засоби групи фосфидов. Однак слід враховувати, що отрутохімікати впливають не тільки на шкідників, але також на собак, кішок і хижих птахів. Якщо звірків потрібно знищити в квартирі або будинку, процедуру необхідно проводити в закритих приміщеннях.

Хімічні препарати можуть випускатися у вигляді рідких розчинів, порошків, гелів, паст або клейових складів. Власники приватних будинків, які планують почати боротьбу з гризунами, часто цікавляться, як називаються хімічні засоби, що дозволяють знищити шкідників. Для обробки всередині житлових приміщень і господарських будівель можна використовувати антикоагулянти, наприклад, препарат «Шторм», однак його не рекомендується застосовувати на присадибній ділянці.

антістактік для одягу Дізнайтеся, якими засобами можна замінити антистатик для одягу.

Як зробити ароматизатор в автомобіль, читайте тут.

Як зробити банний віник, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/chistota-vne-doma/kak-delat-bannye-veniki/.

профілактичні заходи

Для того щоб захистити урожай, важливо знати не тільки, як боротися з гризунами в приватному будинку і на ділянці, але і як запобігти їх повторній появі. Виключити ризик повернення шкідників можна, дотримуючись нескладні поради:

 • регулярно очищайте присадибну територію від плодів дерев і засохлих рослин;
 • підтримуйте чистоту не тільки в саду, але і в приватному будинку;
 • посадите на ділянці бузину, коріандр або багно, ці рослини відлякують шкідників.