Світлий одяг потрібно прати окремо від яскравих речей, інакше на ній залишаться неестетичні розлучення. Якщо ви випадково її зіпсували, і на ній утворилися кольорові плями, не варто панікувати. Існують ефективні методи, що дозволяють легко вирішити цю проблему в домашніх умовах. Отже, якщо біла річ пофарбувалася при пранні, що робити для того, щоб повернути її первісний колір?

зміст:

 • заходи профілактики
 • Термінова допомога
 • Використання відбілювача
 • Перекис водню і нашатирний спирт
 • Використання крохмалю, марганцівки і господарського мила
 • Загальні рекомендації з прання білих речей

профілактичні заходи

Для того щоб виключити ризик псування одягу, слід дотримуватися певних профілактичних заходів:

 • білосніжні речі можуть зіпсуватися, якщо покласти їх в машинку разом з джинсами, а також з вовняної або бавовняної одягом яскравих кольорів;
 • особливо сильно линяють вироби насичених відтінків: сині, зелені, коричневі, помаранчеві, червоні;
 • новий одяг вперше рекомендується прати окремо від інших речей;
 • світлий одяг піддається впливу барвників сильніше в гарячій воді, тому її не рекомендується прати при високих температурах;
 • перед пранням кольоровий одяг рекомендується перевірити: змочити водою матеріал, прополоскати і подивитися, чи не змився чи колір.

екстрені дії

речі забарвилисяЯкщо білі речі пофарбувалися при пранні, як відбілити їх швидко і якісно? Поки одяг не висохла, її потрібно ще раз випрати, додавши у воду відбілювач і велика кількість порошку. При машинному пранні температура води повинна становити близько 60 С.

Якщо цей спосіб не допоміг, помістіть вироби в металевий таз з водою, додавши у воду для виведення плям, пральний порошок, господарське мило або ще якесь миючий засіб. Прокип’ятіть білизна на плиті протягом трьох годин, час від часу його розмішуючи. Потім прополощіть речі в холодній воді.

відбілювач

Актуальне питання, яке цікавить багатьох господинь, у яких білу білизну випадково забарвилося: що робити для того, щоб повернути йому первинний вигляд? Усунути проблему можна за допомогою відбілювача, проте слід враховувати, що ефективність процедури багато в чому залежить від типу тканини. Найкраще очищаються вироби з натуральних матеріалів, а ось предмети гардероба з штучних тканин практично не піддаються обробці.

Порада: не завантажуйте в машину одночасно вироби із синтетичних і натуральних матеріалів, так як синтетика часто линяє.

Отже, якщо при пранні забарвилася біла річ, що робити для її відновлення? Помістіть її в пральний агрегат, додавши в нього спеціальний порошкоподібний відбілювач. Рідкий склад потрібно налити в ємність для попереднього прання. Для того щоб остаточно не зіпсувати одяг, в точності дотримуйтесь інструкції на упаковці препарату. Якщо ви хочете очистити виріб вручну, його потрібно спочатку замочити в відбілювач на 6 годин, а потім випрати.

вивести білих комах у ванній Дізнайтеся, через що заводяться і якими засобами можна вивести білих комах у ванній.

Як видалити з одягу і взуття бітумні плями і при цьому не пошкодити матеріал і не зіпсувати річ, читайте тут.

Хорошим ефектом володіє відбілювач, до складу якого входить кисень. Якщо забарвилася білий одяг при пранні, замочіть її в цьому засобі, дотримуючись дозування, зазначену в інструкції. При грамотному використанні, кисневий відбілювач якісно очищає білизна і надає на нього дбайливе вплив.

Як відбілити речі за допомогою перекису водню і нашатирного спирту?

як повернути колір одягуПерекис водню дозволяє ефективно очистити одяг від кольорових плям. Помістіть зіпсоване виріб у велику каструлю, налийте в неї в 5 літрів води, додайте розчин (20 грам), поставте на плиту і кип’ятіть близько 30 хвилин. Якщо все зроблено правильно, фарба зійде в воду і одяг знову стане білосніжною. У тому випадку, якщо виріб було пофарбовано нерівномірно, розчин допоможе усунути і цю неприємність.

Якщо біла річ пофарбувалася при пранні, її можна відбілити за допомогою нашатирного спирту. Покладіть одяг в ємність, наповнену 5 літрами води, і додайте одну столову ложку нашатирного спирту. Нагрійте каструлю до кипіння, а потім прополощіть білизну в теплій воді і просушіть.

Крохмаль, марганцівка і господарське мило

Як відбілити речі, які пофарбувалися при пранні, за допомогою даних засобів? Крохмаль ефективний в тому випадку, якщо фарба ще не проникла в структуру матеріалу. Інструкція:

 • покладіть в ємність лимонну кислоту, крохмаль, сіль і подрібнене господарське мило (по столовій ложці);
 • налийте воду і ретельно розмішайте суміш;
 • нанесіть склад на внутрішню частину виробу, на тій ділянці, де утворилася пляма;
 • через 12 годин прополощіть річ і просушіть.

Якщо у вас забарвилися білі речі при пранні і повністю втратили свій привабливий вигляд, спробуйте очистити їх за допомогою марганцівки. Додайте в воду кілька кристалів і порошок, а потім замочіть в розчині одяг. Через деякий час прополощіть вироби і просушіть.

Господарське мило відрізняється високою ефективністю і простотою в застосуванні. Нанесіть засіб на пошкоджену одяг і залиште її на кілька годин. Не допускайте повного висихання речей, вони повинні залишатися вологими. Через зазначений час виперіть білизну вручну або в пральній машині, додавши в неї кондиціонер, який дозволить надати виробам приємний аромат.

очистити м'які меблі від плям Дізнайтеся, як ефективно очистити м’які меблі від плям.

Як відіпрати плями від яблук, ви дізнаєтеся тут.

Що робити, якщо в квартирі завелася харчова моль, читайте тут: //o4istote.ru/poryadok-v-dome/pishhevaya-mol/.

Біла білизна після прання забарвилося, що робити: загальні рекомендації

Якщо сталася неприємність, і ви випадково випрали білу білизну з кольоровим, що робити в такій ситуації? Для того щоб остаточно не зіпсувати предмети гардероба, потрібно дотримуватися певних правил:

 • зіпсовану одяг не рекомендується сушити і прасувати, в іншому випадку барвник в’їсться в структуру матеріалу;
 • для очищення виробів не використовуйте одночасно кілька відбілюючих засобів;
 • кип’ятити білизну потрібно в крайніх випадках, так як воно може деформуватися і втратити свій колір;
 • в разі використання хімічних препаратів, речі не слід застіривать більше трьох разів поспіль, інакше вони остаточно зіпсуються.
 • Отримавши інформацію про те, що робити, якщо забарвилася біла річ, ви зможете швидко і ефективно очистити одяг від негарних кольорових розлучень, без шкоди для її якості.