Профнастил сьогодні є одним з найпопулярніших матеріалів для облаштування паркану. У нього порівняно невисока вартість, але високі експлуатаційні якості, завдяки чому при правильному догляді він способі прослужити довгі роки. Однак є ще одна якість, за яке металопрофіль так високо цінується — це його зовнішній вигляд. Зараз на будівельному ринку можна підібрати профнастил практично будь-якого кольору, але далеко не всі знають, як правильно підбирати відтінок. Адже кожній людині важливо, щоб паркан виглядав привабливо. У нашій статті ми дамо декілька простих, але важливих рекомендацій по підбору кольору для забору з профнастилу.

Рекомендації по підбору

Перш, ніж купити якісний профнастил недорого, слід ознайомитися з деякими правилами, про які ми розповімо далі. Отже, вибір кольору багато в чому залежить від ситуації і бажання господаря. Тут ми будемо розбирати різні ситуації, з яких буде випливати логічний висновок.

Перше правило говорить про те, що колір забору завжди залежить від відтінку покрівлі або фасаду в цілому. Відштовхуючись від правила, а також власних уподобань, постарайтеся підібрати колір металопрофілю так, щоб він гармоніював з цими елементами. Крім того, важливо визначитися з цілями, які ви перед собою ставите: хочеться виділитися, здивувати або зробити простенько і зі смаком? Визначтеся з цілями і виходите від них.

Далі представляємо ситуацію, ставимо умову і даємо раду з нього. якщо:

  • Стовпи огорожі кам’яні, відмінно підійде шоколадно-коричневий або кам’яний.
  • Дворик маленький, можна візуально збільшити простір за допомогою сірого.
  • Бажаєте захищеності, а площа ділянки більша, потрібен темний відтінок.
  • Будинок облицьований білим або сірим кольором, червоний профлист відмінно впишеться в загальну картину.
  • Хочете, щоб паркан гармоніював з навколишнім середовищем, краще підібрати не зелений (здавалося б, логічний варіант), а коричневий, бордовий, синій або світло-сірий.

Палітра кольорів RAL

Допомогти з точним вибором кольору вам допоможе палітра кольорів RAL — це стандарт, розроблений далекого 1927-му році. Він поділений на колірні сегменти, в якому кожен колір позначається цифрою. Він потрібен для того, щоб замовники, коли приходять купити листи профнастилу, уникали непорозуміння з продавцями.

Тому при виборі ви можете сміливо скористатися таблицею RAL. Вона дуже зручна і допоможе з філігранною точністю визначитися з потрібним відтінком.